Březen 2015

Diskriminace rasy

31. března 2015 v 13:20 | K. |  Moje kecy
Předtím než bych chtěla začít tento článek, prosím uvědomte si, že tyto názory čtrnáctileté holky, která je nikomu nevnucuje :)

Diskriminace

- je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním slova smyslu. O diskriminaci se hovoří na základě rasy, pohlaví, věku, naboženství apod.

Co je to (jednoduše) diskriminace?
Je to omezování, utlačování určitého člověka či skupiny s jinými "zájmy" než třeba mají všichni ostatní a tudíž jsou v podstatě málocenými.

Sedm divů světa: Ztraceni v Babylonu - recenze

22. března 2015 v 13:00 | K. |  Co jsem přečetla
Sedm divů světa: Ztraceni v Babylonu
Originální název: Seven Wonders: Lost in Babylon
Autor: Peter Lerangis
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 392

Návykové látky a mladiství

8. března 2015 v 14:56 | K. |  Moje kecy
Určitě víte, co to návykové látky jsou a asi jste už i nějakou vyzkoušeli. Nemyslím tím zrovna třeba drogy, ale cigatety a alkohol. Možná jste vyzkoušeli nějaké v mládí, kdy jste byli teenagři a nebo je zkoušíte právě teď. Zkusit, není podle mě nic zlého, ale zůstat u toho ano.
Kráčím si to v deset hodin od kamarádky domů, když v tom uvidím (max.) šestnáctiletou holku, která je totálně na mol, že nemůže vidět na cestu...je to zkouška? Ne protože tu samou dívku potkám o týden později v úplně stejném stavu. Náhoda? NE, takhle se z mladých lidí stávají trosky a to prosím nechci nikoho urazit.
I já občas piju, ale to jen v minimálním množství na narozeninách mé tety, mamky atd., ale tomu se nedá říkat pití alkoholu :D A co cigarety?
Na každé krabičce je napsáno varování a každý se tomu jen směje...dospělý ať si klidně kouří, ale můžete mi ksakru vysvětlit, kde to berou ty dvanáctileté děcka, které ani neví, z které strany se to strká do pusy? Really?
Oni si vážně myslí, že je "cool" chodit za staršíma a ptát se "nemáš voheň?"
Ani nevíte, jak mě to ve skutečnosti deptá. To chtějí umřít dřív než jejich rodiče? :D
I já jsem to zkusila, ale potom, co jsem se málem udusila, jsem to už v životě nevzala do pusy a věřte mi, minimálně ješte 4 roky nevezmu :D
Jaký máte na to názor vy? Vadí vám mladistvý s flaškou v ruce a cigaretou v puse? Jaké s tím máte zkušenosti vy?
P.S.: Tímto článkem vážně nechci nikoho urazit a jen projevuji svůj vlastní názor, jsme svobodná země, ne?

Knižní projekt #3

7. března 2015 v 12:12 | K. |  Knižní výzva
Aloha :D
Je tady další část Náhodného knižního projektu, který jsem se rozhodla plnit. V pořadí je to již 3 díl, tudíž je tu třetí kniha. A dnes to bude....
Robinson Crusoe :D
O knize: Kniha je původně od autora Daniela Defoe, ale verzi, kterou mám doma přepsal J.V.Pleva. Kniha byla vydána roku 1986 a má 251 stran s 22 kapitolama. Dobrodružná kniha vypravuje o Robinsonovi, který ztroskotal na pustém ostravě, kde musel dlouho žít.
Myslím, že tady recenze nutná není, protože knihu zná snad skoro každý :D

Život jedna báseň - recenze

6. března 2015 v 15:46 | K. |  Co jsem přečetla
Život jedna báseň
Originální název: Slammed
Autor: Collen Hoover
Nakladatelství: YOLI
Počet stran: 264

Divergence - filmová recenze

5. března 2015 v 21:00 | K. |  Movies that I recommend
Originální název: Divergent
Žánr: Sci-fi, Akční, Dobrodružný, Romantický
Původ: USA
Čas: 139 minut
Hlavní role: Shailene Woodley, Theo James
Poster k filmu Divergence

Knižní projekt #2

5. března 2015 v 15:15 | K. |  Knižní výzva
Čáuký :D
Máme tady další, již druhou knihu z TOHOTO užasného projektu od my-fantasydream.blog.cz a tou knihou jeee "Čtyři děti a skřítek":D
A protože i u minule knihy (TU) bylo napsáno (něco velmi málo) o knize, rozhodla jsem se, že v tom budu pokračovat :)
O knize: Kniha je další knihou z knih od autorky Jacqueline Wilsonové, která píše skvělé knihy pro děti asi od devíti let. Kniha u nás byla vydaná v roce 2013 a má úžasných 284 stran plných krásného příběhu a dětech a skřítkovi :)
(Pokud by jste měli zájem o recenzi, napište prosím do komentáže nebo na ask :))

Video měsíce #3 - Únor

4. března 2015 v 10:00 | K. |  Video měsíce
Měsíc únor uběhl jako voda (taky je nejkratší) a je čas na další video měsíce :)
Dnes to není žádné pomocné video, ale je to hlavně pro zasmání, aby řeč nestála :D Myslím si, že video vážně stojí za shlédnutí, protože toto video bylo jedíné, co mě za dlouhou dobu rozesmálo :)

Knižní projekt #1

3. března 2015 v 18:01 | K. |  Knižní výzva
Hou, hou :D
Máme tu první knihu z tohoto skvělého projektu (TU).
Tou knihou je Petr Pan v šarlatovém plášti :)
A jelikož jsem se rozhodla že než začnu plnit projekt, něco málo o ní napíšu :)
O knize: Kniha je prvním oficiálním pokračováním knihy o Petru Panovi. Napsala ji autorka Geraldine McCaughrean. Je tady krásných 225 stran, na kterých se rýsuje 25, ještě krásnějších, kapitol.
Je to sice hodně málo ale když bude zájem, můžu napsat i recenzi :)
A teď už k projektu...


Rentgen dutin??

3. března 2015 v 15:41 | K. |  My diary

Ahoj :)
Dnes po dlouhé době napíšu zase něco z osobního života, tak doufám, že vám to nevadí.
Dnes samozřejmě výjde ještě jeden článek tak se nestrachujte :D

Poněvadž jsem ještě stále nemocná, dnes jsem šla na kontrolu, abych zjistila jestli už nejsem náhodou zdravá :D Opak je pravdou..doktor mě poslal do nemocnice na rentgen dutin, protože si myslel, že simuluju. A co to ten rentgen dutin je? :D Určitě jste někdy byli na rentgenu třeba ruky nebo nohy, ale toto je docela jiné :D Postaví vás před takovou černou věc a řeknou "Otevřte pusu a opřete se o tu desku :D Jim se to lehko řekne, ale jakmile jsem pusu otevřela, žačala pracovat moje slintací schopnost a já tam stála, jako nějaký blbec(s prominutím), který právě vidí nahou holku a čumí se jí na bambulky :D Kdybych se viděla z boku bez té černé věci, nejspíš bych umřela smíchy :D
To zcela není všechno. Jakmile snímek vyfotili (nevím proč) začala se mi motat hlava a jeden z doktorů mě tam chytal :D Ke konci jsem zjistila, že mám "akutní zánět čelních dutin" :D další nemoc, co si můžu připsat na svůj seznam :D A doktor se divil že mám tak "závažnou" nemoc, když si myslel, že jsem simulovala :D