Diskriminace rasy

31. března 2015 v 13:20 | K. |  Moje kecy
Předtím než bych chtěla začít tento článek, prosím uvědomte si, že tyto názory čtrnáctileté holky, která je nikomu nevnucuje :)

Diskriminace

- je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním slova smyslu. O diskriminaci se hovoří na základě rasy, pohlaví, věku, naboženství apod.

Co je to (jednoduše) diskriminace?
Je to omezování, utlačování určitého člověka či skupiny s jinými "zájmy" než třeba mají všichni ostatní a tudíž jsou v podstatě málocenými.


Můžou také existovat právě opačné případy, kdy je menší skupinka lidí, která utlačuje či omezuje skupiny větší (v mnohých případech si to nechají líbit).
S diskriminací je to v dnešní době těžké, vlastně vždy bylo. Ať už ve školách, pracích či v samostatném národnostním "jednání?" (myslím tím utlačování národů).

Úplně jsem odbočila od tématu, o kterém jsem zde dnes chtěla psát a to o diskriminaci RASY (ani jsem to nenakousla :D).
Tak tedy k diskriminaci rasy, co to vlastně je?
Jedná se o (jak jsem nahoře zmiňovala) omezování či utlačování lidí jiné (barvy) rasy. Velmi časté případy v ČR jsou Romové nebo Asiati. Ikyž já osobně si myslím, že s Romy je to právě naopak, oni utlačují nás a využívají stát navíc k tomu všemu. Příklad?! Jasňačka!
(UPOZORNĚNÍ! NEPÍŠU TADY O VŠECH, JEN O VYBRANÝCH)
K tomu ještě ani pracovat nechtějí. Neřekla bych ani slovo, kdyby práci nemohli sehnat, ale oni sedí doma na zadní části svého těla nebo uráží či (dokonce) napadají české občany. Tímto samozřejmě nechci říkat, že jsme svatoušci, ale je to prostě diskriminace :D
(v podstatě může být diskriminací i třeba "nesmíš řídit není ti osmnáct"...zákon je zákon, bohužel :D....diskriminace je to :))
Další typ diskriminace je "MY JE" :D (říkala jsem názor čtrnáctky, ne? :))
Příklad?!
Většinou to začíná u školního oběda větou: "Ten Vietnamec je šikmookej, ať zapomene na to, že si tady sedne" a rozhodně to nekončí u věty: "Ten Vietnamec má určitě nekvalitní zboží nechoďme tam". Mám tím na mysli, že na první pohled nemůžete vědět, zde je opravdu nekvalitní. Můžeme si to myslet, protože když měli nekvalitní zboží příslušíci jeho rasy, jak může mít kvalitu on? A to samé u Romů. Většina je taková, jak jsem psala nahoře, ale nemůžeme všechny házet do jednoho pytle, ať už je to Rom, Asiat nebo čtrnáctiletá holka s hlavou plnou otázek :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog?

Ano
Ne
Napůl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama