Život jedna báseň - recenze

6. března 2015 v 15:46 | K. |  Co jsem přečetla
Život jedna báseň
Originální název: Slammed
Autor: Collen Hoover
Nakladatelství: YOLI
Počet stran: 264

Děj: Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději.
Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději.
Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.
Můj názor: Úžasné! Kniha už z prvního pohledu vyzařovala velkým a napínavým příběhem a rozhodně nezklamala. A ty básničky? Některé mi sice nedávaly až takový smysl, ale bylo vidět, že jsou psány ze srdce. Myslím, že autorka si s knihou dala záležet, protože to bylo radost číst. Bylo tam i pár "děsivých" chvil, u kterých jsem si trošičku promočila kapesníček. Chvíle, kdy se Layken (hlavní postava) hroutí krásné sny, chvíle života. Chvíle, kdy zjistí, že její "kluk" je její učitel a že nemůžou být spolu. A hlavně chvíle, kdy Layken zjistí, že její máma umírá. Být autorkou, nikdy bych to neuměla napsat a za to ji obdivuju. Jinak, pokud jste nečetli (a jste tak trošičku citlivky), doporučuji přečíst...a pokud četli? Prosím váš názor :)
Obálka: Tak myslím si, že na úžasnou obálku Papírových měst, ale i tak je krásná. Podle ní jsem poznala, že bude tak trošku depresivní, ale nakonec dobře dopadne :) Popravdě si většinou kupuju knihy (z části) díky obálce :)
Opět doufám, že se vám recenze líbila, ikdyž se mi zdá že dnes to má patu místo hlavy. Knížku si určitě přečtěte, doporučuju :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog?

Ano
Ne
Napůl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama