Bez naděje - recenze

10. dubna 2015 v 14:34 | K. |  Co jsem přečetla
Bez naděje
Originální název: Hopeless
Autor: Colleen Hoover
Nakladatelství: YOLI
Počet stran: 384

Děj: Sky začne chodit do školy až krátce před osmnáctinami, do té doby ji doma vyučovala adoptivní matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala - pokud jí v životě něco chybělo, tak jen televize a internet. Chce však studovat na vysoké škole, je tedy načase přijít mezi vrstevníky.
Spolužáci ji však přijímají nepřátelsky. Kromě jednoho podivína a gaye. A kromě hezkého chlapce Holdera, který se jí jaksi příliš často plete do života. Holder je beznadějný případ a Sky ví, že by se s ním neměla scházet. Ale jak, když spolu chodí do školy a on se o ni zajímá až příliš? Brzy zjišťuje, že Holder vůbec není takový, jak se obávala, citové pouto mezi nimi nezadržitelně sílí, ale v intimních chvílích Sky podléhá panice ...
Jednoho dne u Holdera náhodou natrefí na starou fotografii, z níž pochopí, že se s ním a s jeho sestrou znali už jako děti. Právě Holder byl svědkem toho, jak Hope, holčička od sousedů, neznámá žena unesla ze zahrady jejich domu. Kdo je vlastně Sky a co má společného s neštěstím malé Hope?
Dávno zapomenuté zda vytěsněny vzpomínky se vracejí a Sky zoufale dává dohromady skládačku svého života od zvláštního chování adoptivní matky až po děsivé rodinné tajemství z dětství. Naštěstí je tu Holder a šance na návrat do normálního života plného lásky a vášně.
Můj názor: Když jsem knihu četla, měla jsem pocit, jako když mi ji autorka sama procítěně, citlivě či vášnivě předčítá. Při čtení jsem nebyla jenom několikrát potěšena :) Kniha mě těšila celou dobu. Pocity hlavní postavy jsem prožívala spolu sní, ať už byla smutná, zrazená, naštvaná nebo byla zamilovaná. Kniha byla jednoduše skvěle napsaná, ale chvílemi jsem se ztrácela v ději. A to samožřejmě není knihou, ale mnou :D Obdivuji autorku za takový smyslu plný, i když z části smutný příběh. Některým tento příběh pod nos zrovna lézt nemusí, ale za mě jednička s milioném hvězdiček :D A Holder? Nejlepší postava z celé knihy...po dobu čtení knihy jsem se asi platonicky zamilovala :))
Knihu samozřejmě doporučuji, hlavně na takové pochmurné, studené večery :)

Obálka: Myslím, že obálka perfektně vystihuje podstatu knihy. Dívka, která má problémy. Je jednoduchá...a v jednoduchosti je krása :))
Pokud se vám recenze líbila, zanechte prosím malý komentář pod článkem :) Těším se u dalšího článku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama