Téma týdne

Strach

17. února 2015 v 15:15 | K.
Každý z nás se něčeho bojí. Ať už je to tma či myši, vše je to opodstatněno nějakou událostí, kterou si třeba ani nemusíme pamatovat. Ano, to jsou ty "strachy", které dáváme veřejně najevo, mnohdy se jimi i "vychloubáme".
Ale co je opradový strach? Strach se kterým se nechceme svěřovat ani dávat nikomu najevo. Mnoho z vás si to nepřizná, ale "pravý" strach v sobě většinou dusíme.
Třeba já. Strach z pavouků? Ze tmy? A co takhle ze smrti?
To bude asi ten pravý důvod. Já jsem již svůj strach přiznala před nedávnem, když jsem si vzpomněla na to, co vše se může stát a zničeho nic jsem začala brečet. Uznávám, že je to trochu...no dobře hodně sentimentální, ale je to fakt. Bojím se svojí smrti, ale hlavně se bojím, že ztratím někoho blízkého.
Jinak bych "strach uvnitř nás" ani vysvětlit nedokázala, protože je to dost těžké popsat něco jako pocit...

Z čeho máte strach vy? Ať už "ventilační" nebo vnitřní, pochlubte se :)

Předsudky

3. února 2015 v 20:22 | K.
Znáte ten pocit, když okolo vás projde banda lidí a dívají se na vás jako na největší špínu světa? Já ano a myslím, že se to nestává jen mě.
"Jsi tlustý, takže nemůžeš být můj kamarád" předsudek.
"Jsi blondýna a proto jsi blbá!" předsudek.
Zbaví se svět lidí z předsudky? Ne vždy se najde alespoň menšina, která bude soudit lidi podle vzhledu a ne podle vnitřního pocitu a myšlení.
I já jsem mívala předsudky vůči ostatním lidem, ale vše se změnilo, když jsem poznala, jaké jsou předsudky vůči mě samotné. Nemám ráda, když se lidé neumějí podívat do nitra a zamyslet se nad sebou samotným. Zamyslete se jestli vám předsudky vadí nebo je sami vytváříte.
 
 

Reklama